in

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİME BİR MÜJDE DAHA

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİME BİR MÜJDE DAHA

Sayın Bakanımız Prof. Dr. Ziya SELÇUK, Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut ÖZER ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Kemal Varım NUMANOĞLU’nu Yönetim Kurulumuzca yapmış olduğumuz ziyaretler esnasında özellikle dile getirdiğimiz meslek ve teknik eğitim okul/kurum müdürlerinin meslekçi olması gerektiği talebimiz kabul gördü.

9 Şubat 2019 tarih ve 30681 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan yönetmelik değişikliği ile mesleki ve teknik eğitim veren okul ve kurumlara atanacak okul müdürlerinin atölye ve laboratuvar olması şartı getirildi.

Aynı hassasiyeti yönetmeliğin ekinde yer alan Ek-1 değerlendirme formunda da gerekli olan haksız değerlendirmenin düzeltilmesini bekliyoruz. Örneğin formda yer alan ödüllere verilen puanın, aylıkla ödül/ ödül puanlamasının aynı puan değerinde gösterilmesi hak ve adalet yönünden uygun olacaktır.

Ülkemizdeki mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesine ve desteklenmesine yönelik tüm çalışmalara destek verdiğimiz belirtiyor, emeği geçenlere tekrar teşekkür ediyoruz.

                                                                                     METESEN

TEŞEKKÜRLER MİLLÎ EĞİTİM BAKANIM

TEŞEKKÜRLER SAYIN MİLLÎ EĞİTİM BAKANIM, TEŞEKKÜRLER SAYIN TOBB BAŞKANIM